Nieuws 25/06/2022 - 18:30 Koen Vanmechelen gaat uitzicht Groenmarkt Sint-truiden aanpakken met tegelproject Koen Vanmechelen embed Embed deze video Dimensies: 560x315 640x360 835x480 1280x720 door studioproduktie studioproduktie Op de groenmarkt van Sint Truiden zal Koen Vanmechelen de komende maanden 6 nieuwe werken tentoonstellen.
Nieuws Limburg telt minstens vijf nieuwe wolvenwelpen 05/06/2023 - 18:30 05/06/2023 - 18:30 Limburg telt minstens vijf nieuwe wolvenwelpen. Dat blijkt uit camerabeelden van het Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek en het Agentschap Natuur en Bos.
Nieuws Zonhovense camping Heidestrand is jachtgebied 05/06/2023 - 18:30 05/06/2023 - 18:30 Tot zover het voetbal. Er mag in principe gejaagd worden op de begraafplaats in Hechtel-Eksel, een campingterrein in Zonhoven, of op het sportterrein bij u in de buurt. Niet enkel privéterreinen en tuinen staan vaak onterecht ingekleurd als jachtgebied, maar ook openbare ruimtes. En dat is absurd, vindt Vogelbescherming Vlaanderen. "Het kan toch niet dat op openbare plekken waar kinderen spelen of groepen samenkomen, gejaagd zou mogen worden," zegt woordvoerder Niels Luyten. Hij roept de gemeentebesturen op om in actie te schieten en de gebieden uit te kleuren.
Nieuws Zorgden houtkachels voor vervuilde lucht in Beringen? 05/06/2023 - 18:30 05/06/2023 - 18:30 Wie is de vervuiler in Beringen die verantwoordelijk is voor de onrustwekkende verhoging van de dioxines in de lucht? Nièt de afvalverbrandingsoven van Bionerga. De biostoomcentrale zegt zwart op wit te kunnen bewijzen niet de schuldige te zijn. "Wij zijn het enige bedrijf in de buurt dat weet hoeveel dioxines er uitgestoten worden en uit de metingen blijkt dat we 300 keer lager zitten dan de opgelegde normen", klinkt het. Wie is dan wel de dader? Mogelijk komt het door de uitstoot van houtkachels. In 2022 is 30 procent minder houtafval ingezameld. Mensen zijn door de energiecrisis thuis hout gaan stoken. Maar bewijs ontbreekt. Verder onderzoek dringt zich op.
Nieuws Toch geen herbruikbare bekers op grote festivals 05/06/2023 - 18:30 05/06/2023 - 18:30 Heel wat grote evenementen zoals festivals moeten vanaf 15 juni hun drank in herbruikbare bekers aanbieden. Door een verscherpte wetgeving mogen ze geen wegwerpbekers meer gebruiken. Maar veel grote festivals zullen een uitzondering op die regel vragen bij het kabinet van Vlaams minister Zuhal Demir. Er zijn nog heel wat wegwerpbekers in voorraad, en die moeten eerst worden opgebruikt. Daarnaast is er niet voldoende capaciteit om alle grote festivals van herbruikbare bekers te voorzien deze zomer.
Nieuws Slow Cabins in Sint-Truiden verliezen vergunning 05/06/2023 - 12:30 05/06/2023 - 12:30 De raad voor vergunningsbetwistingen heeft de vergunning voor de vier Slow Cabins in Sint-Truiden vernietigd. De toeristische verblijven staan sinds februari in landbouwgebied in Duras.
Nieuws Jean Lambrecks roept op tot maatschappelijk debat over straffen Reuzegom 04/06/2023 - 20:30 04/06/2023 - 20:30 Jean Lambrecks, de papa van Dutroux-slachtoffer Eefje roept op tot een debat over de straffen die uitgesproken zijn in de zaak-Reuzegom. De woede over de rechterlijke beslissing om Michelle Martin, de ex-vrouw van Dutroux, voorwaardelijk vrij te laten, leidde tien jaar geleden tot een wetswijziging. "We moeten altijd kritisch blijven nadenken over hoe het bij justitie anders en eventueel beter kan," zeggen Jean Lambrecks en zijn vrouw Els Schreurs.