Justitie 04/02/2020 - 18:30 Man die pastoor met mes aanviel opgepakt in Lanaken Overval Pastoor embed Embed deze video Dimensies: 560x315 640x360 835x480 1280x720 door Dario D'Arpino De politie van de zone Lanaken-Maasmechelen heeft een 40-jarige Libiër opgepakt die betrokken was bij een overval op een pastoor in Lanaken, bijna vier jaar geleden.
Justitie Getuigen weinig spraakzaam na afdreigingen in zaak martelmoord 30/11/2023 - 12:30 30/11/2023 - 12:30 In het assisenproces rond de martelmoord overlopen de speurders de verhoren van getuigen. Het onderzoek in maart 2019 verliep moeizaam. Al snel werd het de agenten duidelijk dat niemand stond te springen om te vertellen over de beschuldigden. De getuigen uit Genk kenden de reputatie van de beschuldigden en hadden schrik van hen.
Justitie Zus van Hilal verlaat assisenzaal na vertoning gruwelfoto's 29/11/2023 - 18:30 29/11/2023 - 18:30 Een bewogen dag in de assisenzaal in Tongeren. De zussen van Hilal Makhtout moesten de zaal even verlaten na het zien van foto’s van het slachtoffer. Op deze vierde dag van het assisenproces rond de martelmoord zijn vandaag de speurders aan het woord. Zij lichten hun omvangrijk onderzoek naar de beschuldigden en het slachtoffer in detail toe.
Justitie Verdubbeling van inbraken in politiezone Limburg Regio Hoofdstad 29/11/2023 - 18:30 29/11/2023 - 18:30 Politie LRH telt deze maand 70 inbraken in de lokale politiezone. Dat is een verdubbeling in vergelijking met de maand oktober. Het valt op dat inbrekers toeslaan in de vroege avond. Vaak via achtertuinen of via de bovenverdieping van een woning of appartement. Het is dus belangrijk om altijd een bewoonde indruk na te laten. De lokale politiezone stuurt diefstalpreventieadviseurs op pad die bij jouw thuis kunnen langskomen om je tips te geven om zo de dieven buiten te houden.
Justitie Foto's slachtoffer martelmoord zorgen voor beroering in assisenzaal 29/11/2023 - 12:30 29/11/2023 - 12:30 Een bewogen voormiddag in de assisenzaal. De zussen van Hilal Makhtout moesten de zaal even verlaten na het zien van foto’s van het slachtoffer. Want op de vierde dag van het assisenproces rond de martelmoord zijn vandaag de speurders aan het woord. Zij lichten hun onderzoek naar de beschuldigden en het slachtoffer in detail toe.
Justitie Martelmoord: Beschuldigden wijzen naar elkaar 28/11/2023 - 18:30 28/11/2023 - 18:30 In het assisenproces rond de martelmoord zijn alle dertien beschuldigden verhoord. Elke beschuldigde kreeg de kans om zijn versie van de feiten te vertellen. En toch roepen de verhoren nog meer vragen op. Want de beschuldigden wijzen met de vinger naar elkaar. Frank Scheerlinck, advocaat van één van de hoofdbeschuldigden, vindt het belangrijk dat er snel meer duidelijkheid komt. Hij vraagt daarom dat de beschuldigden hun eigen verantwoordelijkheid nemen en de confrontatie met elkaar durven aangaan.
Justitie Beschuldigden van de martelmoord schuiven verantwoordelijkheid van zich af 28/11/2023 - 12:30 28/11/2023 - 12:30 In het proces van de martelmoord worden vandaag de laatste beschuldigden verhoord. Een van hen is deze voormiddag vertrokken omdat hij zich niet goed voelde. Hij krijgt de toestemming om thuis uit te rusten. Tijdens de verhoren vandaag lijken de beschuldigden alle verantwoordelijkheid van zich af te schuiven. Ze kenden het slachtoffer Hilal Makthout niet. En ze hebben geen geweld gebruikt. Ze stonden erbij, en ze keken ernaar. Dat zeggen ze zelf.