Nieuws 23/03/2023 - 18:30 Provincie levert negatief advies af voor moskee in Genk Erkenning moskee Negatief advies embed Embed deze video Dimensies: 560x315 640x360 835x480 1280x720 door Marijke Nijssen Het provinciebestuur geeft een negatief advies voor de erkenning van de iman-i-gazali moskee in Winterslag bij Genk.
Nieuws Bestuurder bestelwagen komt om bij klap tegen boom in Lummen 04/12/2023 - 18:30 04/12/2023 - 18:30 In Lummen heeft deze ochtend een zwaar verkeersongeval met een bestelwagen plaatsgevonden. Voor de bestuurder, een vijftiger uit Koersel, kwam alle hulp te laat. Hij overleed ter plaatse.
Nieuws Hinder op Grote Ring Hasselt door verkeerscontroles 04/12/2023 - 18:30 04/12/2023 - 18:30 De politiezone LRH houdt vandaag een verkeersactie in samenwerking met de Vlaamse Belastingsdienst en de Douane. Deze ochtend controleerden een tiental agenten op de Grote Ring. De Belastingsdienst kan zo achterstallige verkeersbelastingen innen en de politie controleert op onder andere alcohol, gsm-gebruik en ontbrekende documenten. De actie zal ook deze namiddag nog doorgaan op verschillende plaatsen.
Nieuws Sint-Elisabeth in Peer krijgt overheidssteun voor nieuwbouwprojecten 04/12/2023 - 14:44 04/12/2023 - 14:44 Begeleidingscentrum Sint-Elisabeth in Peer krijgt Vlaamse steun voor twee nieuwe projecten in Noord-Limburg. In Eksel komt een nieuwbouw voor 78 volwassenen en een dagcentrum met 100 plaatsen. Op de campus in Wijchmaal starten volgend jaar de werken van een nieuwbouw voor jongeren met ernstige gedrags- en emotionele stoornissen. Het totale kostenplaatje bedraagt zo’n 17 miljoen euro. Het Begeleidingscentrum Sint-Elisabeth heeft verschillende vestigingen. Het is de bedoeling om de huidige infrastructuur voor de volwassenen op de campus in Wijchmaal in te zetten voor de minderjarigenwerking. Voor de volwassenen komt er een nieuwe locatie aan het Marktplein van Eksel. Daar zullen 78 personen kunnen wonen in 3 parkvilla’s en 18 individuele studio’s. Daarnaast komt er een gebouw voor dagondersteuning met atelierruimtes voor de zorggebruikers. Bij de ontwikkeling van deze site gaat veel aandacht uit naar duurzaamheid en het behoud van de landschapselementen, het groene karakter van het gebied en het contact met de lokale gemeenschap. Het domein zal een open en toegankelijk karakter vertonen. Zo zal er ook een publieke cafetaria met terras voorzien worden. De werken starten binnenkort al. De ingebruikname van de campus is gepland voor 2026. De kostprijs van dit project wordt geraamd op 14,5 miljoen euro. Via het Vlaams Agentschap voor Personen met een Handicap kent Vlaams minister van Welzijn, Volksgezondheid en Gezin Hilde Crevits een jaarlijkse investeringssteun op lange termijn toe van 352.993 euro. Die steun wordt toegekend vanaf de ingebruikname. Jongerenproject in Wijchmaal Voor de huisvesting van 20 jongeren met gedrags- en emotionele stoornis zal Sint-Elisabeth ook een nieuwbouw zetten op de campus in Wijchmaal. Dit omdat de vraag naar opvang toeneemt, maar de huidige infrastructuur verouderd is en niet meer voldoet om de gepaste begeleiding aan deze jongeren te kunnen bieden. De nieuwbouw, die ter vervanging van de huidige infrastructuur geldt, zal bestaan uit twee gelijkvloerse gebouwen. Elk gebouw zal plaats bieden aan 2 leefgroepen van 5 personen, waarbij elke jongere zal beschikken over een eigen kamer met een sanitaire cel. De twee gebouwen worden met elkaar verbonden via een centraal middenplein en een verbindingsvleugel, met daarin een snoezelruimte waarin de jongeren de rust kunnen opzoeken. De nadruk van dit project zal liggen op het bieden van gepaste begeleiding met aandacht voor voldoende veiligheid en bescherming. Deze werken zullen starten in 2024. De kostprijs van dit project wordt geraamd op 3 miljoen euro. Minister Crevits kent via het Vlaams Infrastructuurfonds voor Persoonsgebonden Aangelegenheden een investeringssteun van bijna 1,8 miljoen euro toe.
Nieuws Deze namiddag nog smeltende sneeuw, daarna is de winter voorbij voor veertien dagen 04/12/2023 - 12:30 04/12/2023 - 12:30 Vele Limburgers hebben zich laten verrassen door de eerste sneeuw, maar de winterprik is maar van korte duur. Dat zegt weerman Michel Nulens. De afgelopen uren viel er zo'n 2 à 3 centimeter sneeuw, al zal die de rest van de dag niet blijven liggen. De dooi is al begonnen, en de komende dagen wordt het zelfs weer warmer.
Nieuws Dodelijk verkeersongeval met bestelwagen in Lummen 04/12/2023 - 09:23 04/12/2023 - 09:23 In Lummen heeft deze ochtend een zwaar verkeersongeval met een bestelwagen plaatsgevonden. Voor de bestuurder, een vijftiger uit Koersel, kwam alle hulp te laat. Hij overleed ter plaatse. Het ongeval vond rond 6 uur plaats in de Dellestraat op het industrieterrein in Lummen. De bestuurder was daar voor een levering. Om een nog onbekende reden week de man af van zijn rijvak, waarna het voertuig tegen een boom terechtkwam. De vijftiger overleed ter plaatse. Het parket van Limburg stuurde een verkeersdeskundige ter plaatse om de precieze omstandigheden van het ongeval te onderzoeken.
Nieuws Gezellige drukte op Hasseltse koopzondag, shoppers houden zich aan parkeeradvies 03/12/2023 - 18:30 03/12/2023 - 18:30 Grote files in Hasselt zijn dit weekend uitgebleven bij de start van de kerstshopping. De gevreesde chaos door het aangekondigde sneeuwoffensief kwam er niet. Politie LRH had een agent ingeschakeld om ervoor te zorgen dat de uittocht uit de stad vlot verliep. In tegenstelling tot vorige week, toen sakkerden automobilisten en was het anderhalf uur aanschuiven om het centrum te verlaten. Het was druk, maar niet superdruk op de eerste koopzondag. Shoppers hadden de boodschap begrepen en parkeerden hun voertuig op de randparkings buiten de kleine ring. En de voorspelde sneeuwbui, die hield hen niet tegen.