STVV ziet Van Helden vertrekken naar Antwerp, Ferrari wordt uitgeleend aan Sporting Gijón
STVV verliest deze winter twee spelers uit zijn kern. Verdediger Rein Van Helden maakt de definitieve overstap naar Antwerp, terwijl aanvaller Andrés Ferrari de rest van het seizoen op uitleenbasis uitkomt voor het Spaanse Sporting Gijón.
De transfer van Van Helden naar de Great Old is nu ook officieel. Antwerp telt 1,5 miljoen euro neer voor de 23-jarige verdediger, die nog tot 2027 onder contract lag op Stayen. Van Helden stond open voor een nieuwe stap in zijn carrière. Hij kon ook rekenen op interesse uit Denemarken, maar verkoos een verder verblijf in de Jupiler Pro League. Bij Antwerp ondertekende hij een contract voor 4,5 seizoenen.
STVV-CEO Takayuki Tateishi noemt het vertrek van Van Helden het sluitstuk van een geslaagd jeugdverhaal. “STVV is een club die kansen biedt aan jeugdspelers. Wanneer er dan een speler uit de eigen jeugdopleiding het tot bijna 100 wedstrijden voor het eerste elftal schopt, mag je dat zonder twijfel een succesverhaal noemen. Dankzij zijn werkkracht, defensieve kwaliteiten en constante drive om zich te beteren was hij steevast van waarde voor het team. We wensen Rein dan ook alle succes toe in het verdere verloop van zijn carrière.”
Ook in aanvallend opzicht beweegt er wat bij de Kanaries. Andrés Ferrari speelt de rest van het seizoen voor Sporting Gijón, dat uitkomt in de Spaanse tweede klasse. In de overeenkomst is een aankoopoptie opgenomen. De Uruguayaan maakte afgelopen zomer definitief de overstap van Villarreal CF naar STVV, nadat hij het seizoen voordien al op huurbasis op Stayen speelde. In totaal kwam Ferrari 52 keer in actie voor de Truiense club, waarin hij 10 doelpunten maakte en 4 assists afleverde.
STVV anticipeerde al op zijn tijdelijke vertrek met de komst van Shion Shinkawa en Oumar Diouf. Zo wil de club ook in de komende maanden verzekerd blijven van voldoende offensieve alternatieven en slagkracht.