Mobiliteit en Verkeer 02/10/2020 - 18:30 Lydia Peeters (Open VLD) - Vlaams minister van Mobiliteit Coronamaatregelen De Lijn Extra bussen Lydia Peeters embed Embed deze video Dimensies: 560x315 640x360 835x480 1280x720 door Luc Moons En hoe dat maandag allemaal praktisch in zijn werk gaat, kunnen we meteen vragen aan Vlaams minister van Mobiliteit Lydia Peeters, want zij is er komen bijzitten.
Mobiliteit en Verkeer Thuislaadpalen voor bedrijfswagen hebben hun tijd gehad 25/06/2025 - 18:30 25/06/2025 - 18:30 Naar verwachting verdwijnt de thuislaadpaal voor elektrische bedrijfswagens over een tweetal jaar. Bedrijven kiezen er meer en meer voor om laadinfrastructuur op hun eigen terrein te plaatsen en zo ontstaan heuse laadpaalparken. Dat is een duidelijke trend en er is geen weg meer terug, klinkt het bij Jansen Energy Solutions in Heusden-Zolder. De laadinfrastructuur wordt zo, samen met zonnepanelen, batterijen en een slimme sturing een verdienmodel, en niet langer een kostenlast, voor bedrijven.
Mobiliteit en Verkeer Gele paaltjes zorgen voor gemengde reacties in Genk 23/06/2025 - 18:30 23/06/2025 - 18:30 De gele paaltjes die de stad Genk plaatst in de woonwijken zorgen voor gemengde reacties. De paaltjes zijn intussen geplaatst in meer dan 200 zones in de Genkse woonwijken. Het stadsbestuur wil zo verder inzetten op het verlagen van de snelheid: op de grote verbindingswegen deed het dat al met trajectcontroles, in de wijken gaat het fijnmaziger te werk met de paaltjes. Maar daar is duidelijk nog niet iedereen klaar voor, merkten we vanmiddag in de Genkse wijken.
Mobiliteit en Verkeer Fietsers en bromfietsers verboden in speeltuinen Heusden-Zolder 20/06/2025 - 18:30 20/06/2025 - 18:30 Na Maasmechelen komen er ook in Heusden-Zolder maatregelen tegen gebruikers van e- en fatbikes. Omdat er veel klachten zijn, verbiedt het gemeentebestuur alle fietsers en bromfietsers die door speeltuinen of over speelterreinen rijden. Het verbod geldt vanaf 1 juli. Overtreders riskeren een GAS-boete of - als het om een zware inbreuk gaat - een PV. Ook laat burgemeester Borremans onderzoeken hoe hij fatbikes administratief in beslag kan laten nemen.
Mobiliteit en Verkeer Voka Limburg verwacht niet dat het nog fout kan lopen met Noord-Zuidverbinding 17/06/2025 - 12:30 17/06/2025 - 12:30 Voka Limburg verwacht niet dat het nog fout kan lopen met de Noord-Zuidverbinding in Houthalen-Helchteren. Hoogstens kunnen juridische procedures voor vertraging zorgen. Vlaams minister Annick De Ridder wil de schup in 2027 in de grond. Dat herhaalde ze gisteren op een ontmoeting met Limburgse werkgevers. Ook de minister moet, zoals al haar collega's, besparen, maar nièt op de Noord-Zuid. Het project met de twee tunnels zal er komen, met alle toeters en bellen, zoals afgesproken.
Mobiliteit en Verkeer Annick de Ridder: "Er zal niet bespaard worden op Noordzuidverbinding" 16/06/2025 - 18:30 16/06/2025 - 18:30 De Noord-Zuidverbinding is het enige wegenproject waar niet op bespaard zal worden. Met die boodschap spreekt Vlaams minister van Mobiliteit Annick de Ridder vanavond enkele honderden bedrijfsleiders toe in Energyville in Houthalen. De nieuwe Vlaamse regering haalt de hakbijl boven en snoeit onder meer in ecorasters en bijkomende kosten voor zo goed als alle wegenwerken. Maar dus niet voor de Noord-Zuidverbinding die voor Limburg een prioritair project is. We gaan live naar Luc Moons bij minister De Ridder in Houthalen.
Mobiliteit en Verkeer Tuningliefhebbers laten zien dat patserbakken en politie door één deur kunnen 14/06/2025 - 18:30 14/06/2025 - 18:30 Op het vliegveld van Zwartberg in Genk verzamelden zich vanochtend tientallen tuningliefhebbers, samen met enkele agenten van politiezone CARMA. Met het evenement wil de organisatie aantonen dat autotuning ook op een legale en positieve manier kan. In onze provincie nemen de illegale bijeenkomsten immers toe, en dat leidt steeds vaker tot politie-ingrijpen. Om te tonen dat het ook anders kan, werden er deze ochtend kosten noch moeite gespaard.