• Home
  • Nieuws +
    • Alle nieuwsberichten
    • Economie
    • Gezondheid
    • Human Interest
    • Justitie
    • Media en Cultuur
    • Mobiliteit en verkeer
    • Onderwijs
    • Politiek
  • Sport
  • Programma's +
    • De Markt
    • De Toekomstfabriek
    • Duurzaam Limburg
    • Einstein in Limburg
    • Hallo Limburg
    • Health Campus
    • Het Patronaat
    • Hi Society
    • In Bed met de Burgemeester
    • Koken
    • Met Stijl
    • Opening Corda Studio's
    • Operatie Reparatie
    • Red de restjes
    • Swevers Real Estate
    • TVL Sportcafé
    • TVL Vertellingen
    • WKND
    • Wonen
    • Zomer-/Wintergrillen
  • Doe mee +
    • Wedstrijden
    • Recepten
    • Tickets
  • Info +
    • Contact
    • FAQ
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Vacatures
    • TVL Vertellingen 2025
    • Wedstrijdreglement
    • Algemene Voorwaarden TV Limburg BV
  • Reizen +
    • Cruise Emiraten
    • Londen
    • Thailand
    • Tunesië
    • Disneyland Parijs
  • Live
  • Herbekijk
MENU
Reizen 2025
Vertellingen 2025
Patronaat
de Markt
Koken 2024
Bekijk de foto's
Truiense kunstenaar Tom Herck exposeert in het Europees Parlement Truiense kunstenaar Tom Herck exposeert in het Europees Parlement Truiense kunstenaar Tom Herck exposeert in het Europees Parlement Truiense kunstenaar Tom Herck exposeert in het Europees Parlement Truiense kunstenaar Tom Herck exposeert in het Europees Parlement Truiense kunstenaar Tom Herck exposeert in het Europees Parlement Truiense kunstenaar Tom Herck exposeert in het Europees Parlement
Media en Cultuur 10/10/2023 - 11:04

Truiense kunstenaar Tom Herck exposeert in het Europees Parlement

Embed deze video

Europees Parlementslid Hilde Vautmans heeft in het Europees Parlement de art expo “Past/Present/Future” van Truiens kunstenaar Tom Herck geopend. In deze expo toon Herck een samengestelde selectie uit zijn oeuvre en biedt hij bezoekers een reis door zijn kunstenaarschap.

“Het is een eer om deze selectie van werken te kunnen tentoonstellen in zo’n bruisende omgeving als het Europees Parlement. Met deze werken verdiep ik mij in de complexiteit van het menselijk bestaan, waarbij ik thema’s behandel als ijdelheid, geschiedenis, religie, de opkomst en ondergang van rijken, evolutie en de terugkerende aard van de geschiedenis. Deze thematische diepgang nodigt kijkers uit om na te denken over de menselijke ervaring. Ik ben Hilde dankbaar dat ze mij dit platform aanreikt om mijn visie over Europa te delen”, besluit Tom Herck.

“Kunst zet ons aan tot denken en werpt een creatieve blik op hedendaagse gebeurtenissen. Daarom wil ik kunstenaars graag een platform geven in Europa. De afgelopen jaren heeft Tom Herck internationaal echt zijn stempel gedrukt. Ik heb hem uitgenodigd in het Europees Parlement, het kloppend hart van Europa, om een selectie van zijn oeuvre tentoon te stellen. Zijn werk verkent vaak sociaal-politieke thema’s. Dat zien we ook in de werken die hij hier deze week tentoonstelt. Tom zet mensen aan tot denken met zijn excentrieke, uitdagende en typerende werken. We staan op een keerpunt in Europa. Je voelt dat Europa verandert. Die evolutie en onderlinge oorzaken komen tot uiting in de expo Past/Present/Future. Het Europees Parlement leek mij dus de ideale locatie voor Tom om zijn werken te tonen”, aldus Hilde Vautmans

De art expo Past/Present/Future van Tom Herck loopt nog tot en met donderdag 12 oktober.

Media en Cultuur
Media en Cultuur

Lanakense zussen ontmoeten wereldberoemde thrillerschrijfster Karin Slaughter

13/06/2025 - 18:30
Lanakense zussen ontmoeten wereldberoemde thrillerschrijfster Karin Slaughter
13/06/2025 - 18:30
De Lanakense zussen Grietje en Christel beleefden de dag van hun leven. Dankzij een wedstrijd van de uitgeverij mochten ze de wereldberoemde thrillerschrijfster Karin Slaughter ontmoeten en onderwerpen aan een vragenvuur. De Amerikaanse verkocht wereldwijd meer dan 40 miljoen boeken, sommige verhalen werden ook verfilmd. Slaughter is heel populair in Vlaanderen en Nederland. Ze kwam dan ook met plezier naar het Nederlandse Sittard om haar nieuwe boek 'Gebroken Engelen' voor te stellen.
Media en Cultuur

Het nieuwstedelijk speelt voor het eerst een musical: "Er is nood aan humor en verbinding"

13/06/2025 - 18:30
Het nieuwstedelijk speelt voor het eerst een musical:
13/06/2025 - 18:30
Kellyanne Conway - The musical, de allereerste musical van Het nieuwstedelijk, is vandaag en morgen te zien in De Nieuwe Zaal in Hasselt. In januari volgen dan Genk, Tongeren-Borgloon en Bree. Theatermaker Sara Vertongen liet zich inspireren door Trumps ex-woordvoerster om progressief protest weer te doen swingen. Want de bakfietsende vegetariërs zijn best met veel, maar dat uit zich niet in de maatschappij. Ze krijgen zich schijnbaar slecht in de markt gezet. Een krachtige musical met humor en verbinding brengt daar verandering in. Maar u krijgt eerst een handleiding.
Media en Cultuur

Lev Vanorbeek geeft voorproefje van solodebuut op TVL Vertellingen

12/06/2025 - 18:30
Lev Vanorbeek geeft voorproefje van solodebuut op TVL Vertellingen
12/06/2025 - 18:30
In Dorne bij Maaseik tradt gisterenavond Lev Vanorbeek. De eerste show van de Zepperse Vanorbeek, ‘Kort door de Bocht’, gaat in januari 2026 in première. maar gisteren stond het talent al op het podium van de TVL Vertellingen. Vanorbeek verzorgt al even het voorprogramma van Ehran Demirci en staat voor de grote solo-doorbraak.
Media en Cultuur

Zornik komt na 9 jaar met nieuw album

12/06/2025 - 18:30
Zornik komt na 9 jaar met nieuw album
12/06/2025 - 18:30
Na negen jaar is Zornik helemaal terug met een nieuw album, Infinity. En dat is vooral de verdienste van de fans. Vijf jaar geleden wilde Koen Buyse de stekker uit Zornik trekken, maar de enthousiaste reacties tijdens het afscheidsconcert veranderde alles. De band vond opnieuw plezier in het spelen en dook terug de studio in. Met hun achtste album Infinity als resultaat.
Media en Cultuur

Oosterse muziekinstrumentenwinkel opent in Heusden-Zolder

09/06/2025 - 18:30
Oosterse muziekinstrumentenwinkel opent in Heusden-Zolder
09/06/2025 - 18:30
Op de Koolmijnlaan in Heusden-Zolder opent zaterdag een muziekwinkel met instrumenten uit Oost-Europa en het Midden-Oosten. Heel wat Turkse muzikanten trekken naar Turkije om de instrumenten daar aan te kopen. Muziekwinkel Miremi haalt de instrumenten zoals de oet en de baglama naar Limburg. Op deze manier willen de zaakvoerders ook jongeren aanspreken om de traditionele instrumenten te leren kennen.
Media en Cultuur

Koningschieten in As sinds 1627 maar springlevende folklore

09/06/2025 - 18:30
Koningschieten in As sinds 1627 maar springlevende folklore
09/06/2025 - 18:30
Maar eerst naar een stukje folklore, want in As ging vandaag het koningschieten door bij schutterij Sint-Martinus Niel-bij-As. Bij het koningschieten schieten de schutters op een houten vogel, die op een paal van 16 meter is geplaatst. De traditie gaat al mee sinds 1627 en is voor de schutterij een hoogdag. Zo'n 100 deelnemers probeerden zich vandaag te kronen tot koning. Onder hen tweevoudig koningin Marianne Ossewaarde die bij winst keizerin kon worden.
  • «
  • Meer nieuws
    Handige links vacatures adverteren contact privacy policy cookiebeleid toestemming beheren
    Contactgegevens Tel: 011/71 22 11 E-mail: nieuws@tvl.be
    Partnersites Kortingscodes
    Social
    Copyright TVL Website door Brainlane