Vakantiehuis Fabiola in Maasmechelen verhoogt dagprijs
Vakantiehuis Fabiola in Maasmechelen verhoogt vanaf volgend jaar de dagprijs met 10 euro per persoon. De organisatie ziet zich daartoe genoodzaakt omdat vanaf 2027 een Vlaamse subsidie van ruim een half miljoen euro wegvalt. Dat schrijft VRT NWS na een tip van een lezer.
Het vakantiehuis richt zich onder meer op sociaal toerisme en vakanties voor kinderen en mensen met een beperking. Twintig jaar lang kreeg Fabiola daarvoor subsidies van het Vlaamse Departement Zorg. Voor dit jaar ontvangt de organisatie nog een laatste subsidie van 518.000 euro, maar vanaf 2027 moet ze op zoek naar andere financiering.
Om het wegvallen van die middelen op te vangen, stijgt de dagprijs met 10 euro per persoon. Volgens directeur Bernd Schepkens betaalt een gast zonder beperking momenteel gemiddeld 50 euro per dag en een kind met een beperking ongeveer 30 euro. Die bedragen worden volgend jaar respectievelijk ongeveer 60 en 40 euro. Het prijsverschil voor mensen met een beperking blijft dus behouden.
De verhoging zorgt voor bezorgdheid bij sommige vaste bezoekers. Zij vrezen dat vakanties en kampen hierdoor voor sommige gezinnen te duur worden. Volgens Schepkens is de ingreep echter noodzakelijk om het vakantiehuis financieel overeind te houden.
Fabiola werkt intussen aan een nieuw financieel plan. Daarbij wordt onder meer gekeken naar andere subsidies en naar manieren om meer gasten en scholen aan te trekken. Tegen eind 2027 moet die omschakeling afgerond zijn. Ook Vlaams minister van Welzijn Caroline Gennez (Vooruit) is betrokken bij het traject.