Mobiliteit en Verkeer

Vijf Limburgse steden en gemeenten maken kans op titel Fietsgemeente/Fietsstad 2022

Vijf Limburgse steden en gemeenten dingen mee naar de titel Fietsgemeente/Fietsstad 2022. Dat deelden Vlaams minister van Mobiliteit Lydia Peeters, de VSV en de Fietsersbond vandaag mee. De winnaars worden bekendgemaakt tijdens het Fietscongres dat op 31 mei plaatsvindt in Deinze.

In een grote publieksbevraging konden alle Vlaamse fietsers het afgelopen najaar het fietsbeleid binnen hun gemeente beoordelen. In totaal brachten een kleine 20.000 deelnemers online een stem uit. 133 van de 300 Vlaamse steden en gemeenten haalden de drempel van minstens 50 ingevulde enquêtes en kwamen daardoor in aanmerking om mee te dingen naar de titel Fietsgemeente/Fietsstad 2022.

In de categorie steden en gemeenten met meer dan 50.000 inwoners maken Genk, Leuven en Mechelen kans op de titel. In de categorie van steden en gemeenten met 20.000 tot 50.000 inwoners zijn de kanshebbers Dilsen-Stokkem, Lommel en Mortsel. Bij de kleine gemeenten (minder dan 20.000 inwoners) gaat het tussen Lendelede, Peer en Zutendaal. 

In de tweede ronde, die deze maand van start gaat, bezoekt een onafhankelijk studiebureau de negen genomineerde steden en gemeenten. Daarbij zal een diepgaande analyse worden gemaakt van zowel het fietsbeleid als de fietsinfrastructuur. Die resultaten worden daarna beoordeeld door een vakjury. Op het Fietscongres op 31 mei in Deinze zal minister Peeters dan de drie winnaars bekendmaken.

Met dit initiatief willen Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Lydia Peeters, de VSV en de Vlaamse overheid in samenwerking met de Fietsersbond steden en gemeenten aansporen om te zorgen voor veiliger en vlotter fietsverkeer.