Limburg telt meer jobstudenten, maar uren stijgen amper
In het eerste kwartaal van 2026 gingen meer dan 28.000 Limburgse jongeren aan de slag als jobstudent, een stijging van 0,5 procent tegenover dezelfde periode vorig jaar. Toch groeit het aantal gewerkte uren veel minder snel dan in de rest van Vlaanderen. Dat blijkt uit cijfers die UNIZO Limburg bekendmaakt.
In vergelijking met het eerste kwartaal van 2024 telt Limburg 3 procent meer jobstudenten. Het aantal gewerkte uren steeg in diezelfde periode met amper 0,5 procent, tegenover een Vlaams gemiddelde van 4,2 procent. Limburgse studenten werken gemiddeld dus minder uren dan twee jaar geleden. Volgens UNIZO Limburg kunnen verschillende factoren die evolutie verklaren. Zo daalde het aantal rechtstreeks gemelde vacatures in Limburg tussen juli 2025 en juni 2026 met 5 procent. Ook de concurrentie van flexijobbers en de groei van het aantal student-ondernemers spelen mogelijk een rol.
Over heel 2025 telde Limburg 48.601 jobstudenten. Samen werkten ze een recordaantal van bijna 10,9 miljoen uren, goed voor 168,8 miljoen euro aan lonen. Sinds vorig jaar mogen studenten jaarlijks 650 uur werken tegen verminderde sociale bijdragen, in plaats van 475 uur voordien. UNIZO vraagt om die regeling te behouden.
In heel ons land waren vorig jaar 649.036 jobstudenten aan het werk, een record en een
stijging van 0,7 procent tegenover 2024.