Anneleen Claesen van JUUNIEK is Limburgse starter van het jaar
Unizo Limburg heeft Anneleen Claesen uitgeroepen tot 'Starter van het jaar' met haar bedrijf Juuniek. Als alleenstaande moeder gaf ze vorig jaar haar vaste job op en koos ze voor het ondernemerschap. Ze maakt met haar bedrijf houten lijnportretten van foto's.
Van vaste job naar volle goesting
Anneleen begon op 1 april 2024 in bijberoep. Anderhalf jaar later - op 1 september 2025 - maakte ze de sprong naar hoofdberoep. Ze zei haar job bij het beursgenoteerde technologiebedrijf Melexis vaarwel en koos resoluut voor haar eigen pad.
Dat pad? Foto’s vertalen naar houten lijnportretten. Elk stuk wordt gemaakt uit recycleerbaar eucalyptushout. Klanten krijgen eerst een preview van de tekening te zien en kunnen feedback geven voor het definitieve ontwerp.
Resthout met een tweede leven
Het resthout verdwijnt niet in de container. Dankzij een samenwerking met BuSO KIDS in Hasselt krijgen overschotten een tweede leven. Leerlingen maken namelijk houten extra’s voor elke bestelling en leren ondertussen praktische vaardigheden. De award werd trouwens uitgereikt in het zogeheten KIDS-huis, waar jongeren in een realistische setting werken rond wonen, werken en vrije tijd.
Systeem zonder winkelstress
Wat JUUNIEK volgens de jury onderscheidt, is het B2B2C-model. Vrij vertaald: winkels kunnen het concept aanbieden zonder zelf te moeten knoeien met maatwerk, productie of klantopvolging. De fysieke beleving in de winkel, de rest wordt achter de schermen geregeld. Tegen volgend jaar mikt ze op 100 verkooppunten. Ambitieus? Zeker. Binnenkort lanceert ze ook een AI-tool waarmee klanten vooraf een realistische preview krijgen van hun ontwerp.