Anti-dronewapen ingezet na nieuwe dronemelding boven Kleine-Brogel
In Kleine-Brogel (Peer) zijn gisteravond en afgelopen nacht opnieuw drie verdachte drones gesignaleerd. Dat laat minister van Defensie Theo Francken (N-VA) weten via X. Er werd geprobeerd om het signaal te verstoren, ook werd er een politiehelikopter ingezet om de drone te volgen, maar zonder resultaat. De komende week zullen burgemeester, politie en Defensie overleggen om de dreiging te analyseren.
Het gaat om drones van een groter type, die op grotere hoogtes kunen vliegen. “Geen gewone overvlucht, maar duidelijke opdrachte, met Kleine-Brogel als onderwerp”, schrijft de minister van Defensie op X. “Dronegunjammer afgevuurd, bleek niet effectief”, aldus Francken.
Ook de afgelopen dagen zijn er drones gespot bij de militaire basis van Kleine-Brogel. Francken wijst er in zijn bericht ook op dat er snel nood is aan extra middelen om deze dreiging het hoofd te bieden. “Bijkomende CUAS middelen dringend nodig. Dossier Ministerraad klaar,” zegt hij. CUAS staat voor Counter-Unmanned Aircraft System en verwijst naar technologieën en systemen die worden gebruikt om onbemande vliegtuigen (drones) te detecteren, volgen, verstoren en neutraliseren.
Afgelopen nacht drie meldingen van drones boven Kleine Brogel, groter type op grotere hoogte. Geen gewone overvlucht maar duidelijke opdracht met Kleine Brogel als onderwerp.
— Theo Francken (@FranckenTheo) November 2, 2025
Dronegunjammer afgevuurd, bleek niet effectief (afstand? radiofrequentie?). Politieheli en -combi’s…