Beringse school A-Maze met Scandinavisch onderwijsmodel is voorbeeld voor Vlaanderen
De GO! A-Maze school in Beringen krijgt een schitterend inspectierapport. De school met het Scandinavisch onderwijsmodel bestaat nog maar zes jaar, maar blijkt nu al een voorbeeld te zijn voor Vlaanderen. "Het rapport laat zien dat je onderwijs radicaal kan omgooien, zonder in te moeten boeten op kennis", zegt directeur Annelies Havermans.
Begin november kreeg de school een inspectiebezoek. Het resultaat? Een uitstekend rapport met slechts één klein werkpuntje binnen wiskunde. "Zes jaar geleden startte ik de school op omdat er nood was aan een volledig andere aanpak. Blijkt dus dat het ook werkt", zegt directeur Annelies Havermans.
De school werkt volgens het scandinavisch onderwijsmodel. Havermans legt uit wat dat precies betekent. "Onze school doet wat wetenschappelijk onderzoek bewijst. Zowel voor strategieën als lesuren, kijken we naar wetenschappelijk onderbouwde methoden", zegt Havermans. Concreet betekent dat bijvoorbeeld dat hun cognitieve lessen pas om 9.30 uur starten. Leerlingen zouden zich vanaf dan het best kunnen concentreren. "Om 9.15 uur moeten de leerlingen verplicht aanwezig zijn op school. Het eerste kwartier zet elke leerling een doel voor zichzelf en reflecteert hij op wat er gisteren goed en minder goed ging", vertelt de directeur.
In het begin was ik zeer bescheiden over onze school, maar dit rapport laat heel duidelijk zien dat dat absoluut niet nodig is. Annelies Havermans, directeur A-Maze
Volgens Havermans was de inspectie bij aankomst zeer sceptisch over het onderwijsmodel. "Uiteindelijk waren ze heel erg verrast over onze aanpak. Zo een goed rapport is echt de kers op de taart", zegt de directeur.