Houthalen-Helchteren: Yzermans vrijuit na onschendbaarheid
De burgemeester van Houthalen-Helchteren Alain Yzermans ontsnapt aan een rijverbod omdat hij als kamerlid van de partij Vooruit parlementair onschendbaar is.
Op 17 oktober werd Yzermans geflitst aan 97 kilometer per uur in een zone 50. De politierechter had hem daarvoor een rijverbod en boete opgelegd, maar het Openbaar Ministerie ging daartegen in beroep omdat hij als parlementslid onschandbaar is. Volgens de rechtbank van eerste aanleg kan een parlementslid alleen vervolgd worden als de Kamer eerst de onschendbaarheid opheft, behalve wanneer iemand op heterdaad wordt betrapt. En dat was hier niet het geval.
De rechtbank heeft de eerdere uitspraak van de politierechtbank nu vernietigd. Het parket kan nog in beroep gaan, maar Yzermans kan niet worden vervolgd.
Yzermans zelf regaeert enkel via bericht aan onze redactie: “Iedereen vindt altijd wel een reden waarom ze af en toe te snel rijden. Maar als we eerlijk zijn, bestaan daar geen excuses voor. Dat besef ik nu meer dan ooit. Ik heb ook echt spijt van die fouten. Als burgemeester en parlementslid heb ik een voorbeeldfunctie, en snelheid in het verkeer kan gewoon echt niet. Door mijn kankerdiagnose ben ik het afgelopen jaar even buiten strijd geweest. Ik pik nu stilaan de draad weer op en zal de komende periode ook op vrijwillige basis een opleiding volgen, om te tonen dat ik het echt meen. Strijden voor verkeersveiligheid als burgemeester begint bij mezelf.”