Economie 01/04/2022 - 12:30 Caroline Rigo is Limburgs Jonge Ondernemer van het jaar Caroline Rigo JCI-Limburg Limburgse Jonge Ondernemer van het Jaar embed Embed deze video Dimensies: 560x315 640x360 835x480 1280x720 door Dirk Billion De Hasseltse serie-ondernemer Caroline Rigo is door JCI-Limburg verkozen tot Jonge Ondernemer van het Jaar.
Economie Limburgse bedrijven niet bezig met opvolging 05/06/2023 - 18:30 05/06/2023 - 18:30 Eén op drie bedrijfsleiders van goed draaiende KMO's vindt maar met moeite een overnemer. Er wordt al te vaak gedacht dat bedrijven aan externen verkocht moeten worden, terwijl er ook een mogelijkheid ligt bij de eigen werknemers. Er zijn veel buitenlandse voorbeelden van succesvolle overnames via het eigen personeel, maar die piste wordt nog té weinig bewandeld volgens Vlaams minister van Werk Jo Brouns. Daarom lanceert hij samen met Febecoop een campagne om overnames via werknemers te promoten.
Economie Konings krijgt vergunning voor nieuwe fabriek op voormalige Ford-site 05/06/2023 - 12:07 05/06/2023 - 12:07 De deputatie verleent een omgevingsvergunning aan Genk Green Logistics en Konings voor de bouw en exploitatie van een nieuwe fabriek op de voormalige Ford-site in Genk. De nieuwe fabriek van Konings zal gebruikt worden voor het produceren en bottelen van alcoholische en niet-alcoholische dranken. Het bedrijf uit Zonhoven produceert in opdracht van en volgens het recept van de grootste drankenproducenten ter wereld: Coca-Cola, Pepsico, Heineken, AB InBev en grote stand-alonemerken als Fever-Tree, Jack Daniëls en Bacardi. De Konings fabriek in Genk is in een eerste fase goed voor een investering van 40 miljoen euro. De nieuwe fabriek is 30.000 vierkante meter groot en wordt opgetrokken door Genk Green Logistics. De opstart van de productie is voorzien in september 2023. “We zijn bijzonder trots dat wij op deze historische site als eerste productiebedrijf aan de slag gaan”, zegt CEO Axel Vuylsteke van Konings. Twee blikkenlijnen De basisvergunning is voor een nieuwe vestiging. In een eerste fase wordt er één blikkenlijn geplaatst en in gebruik genomen. In een tweede fase komt er daar nog een tweede bij. Er zijn ook voldoende mogelijkheden tot verder uitbreidingen in de toekomst. “Met deze vergunning kunnen ze voluit investeren in de bouw én exploitatie van een nieuwe fabriek in Genk”, aldus gedeputeerde Inge Moors (cd&v). “Tijdens het tweede openbaar onderzoek werden geen bezwaren ingediend. Het College van Burgemeesters en schepenen van Genk staat ook positief tegenover de investering. Zeker omdat het heel wat tewerkstelling met zich meebrengt.”
Economie Digitalisering noopt Moderna Printing uit Beringen tot investeringen in kostenefficiëntie 03/06/2023 - 18:30 03/06/2023 - 18:30 En we blijven bij digitalisering in Beringen. Drukkerij Moderna Printing investeert fors om kostenefficiënt te produceren. Dit om de toekomst van het bedrijf te verzekeren. De papieren markt krimpt fors door de digitalisering van onder andere tijdschriften en catalogi. De drukkerij automatiseerde het productieproces en zet verschillende robots in op de werkvloer. Zo kan men de loonkost van het personeel drukken, en op die manier rendabel blijven. Dat zegt CEO Eric Bongaerts in ons zondagsmagazine De Toekomstfabriek.
Economie Nieuw Tongers KMO-terrein moet 24 bedrijven aantrekken 02/06/2023 - 12:30 02/06/2023 - 12:30 Een nieuw KMO-park met de toepasselijke naam 'Ambiorix' vestigt zich op industrieterrein Overhaem in Tongeren. De site biedt plaats aan 24 KMO-bedrijven goed voor een tewerkstelling van een zeventigtal personen. Op deze manier wil de stad jonge ondernemingen aantrekken. Een pluspunt is de locatie én het KMO-park zet sterk in op duurzaamheid.
Economie 1800 jobs weg bij Nedcar 01/06/2023 - 18:30 01/06/2023 - 18:30 De Nederlandse autobouwer VDL Nedcar uit Born, die vlak bij de Belgisch-Limburgse grens gevestigd is, kondigt een massaontslag aan. 1800 mensen zullen hun job verliezen, en daar zitten ook veel grensarbeiders uit onze provincie bij.
Economie Jobbeurs voor vluchtelingen moet vacatures helpen invullen 31/05/2023 - 18:30 31/05/2023 - 18:30 In Pelt wordt morgen voor de derde keer een gespecialiseerde jobbeurs georganiseerd voor vluchtelingen en nieuwkomers. Ze hebben vaak moeilijker toegang tot de arbeidsmarkt, vooral omdat ze de Nederlandse taal nog niet machtig zijn. Een 25-tal bedrijven, uit de maakindustrie en horeca, probeert morgen de openstaande vacatures verder in te vullen. Maar de organisatie merkt dat nog heel wat bedrijven weigerachtig staan tegenover deze groep sollicitanten. En daar moet de beurs verandering in brengen.