Bilzen-Hoeselt: dieselprijs stijgt naar record van €2,50
De dieselprijzen stijgen vandaag naar een recordhoogte. Vandaag betaal je €2,50 per liter diesel aan de pomp. Daarmee is de recordprijs van april (€2,49 per liter diesel) nipt verbroken. “Mensen komen minder vaak en minder veel tanken”, zegt Luca Bruno van Group Bruno.
De aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten en de aanvallen op Russische olieraffinaderijen drijven de olieprijzen op. Die prijsstijging brengt ook verandering in de manier waarop mensen tanken. “Hiervoor lag het tankgemiddelde op 25 liter, nu op 20 liter”, zegt Bruno.
Duitsland en Frankrijk nemen maatregelen tegen de hoge brandstofprijzen. Of België zal volgen en ook maatregelen zal nemen, is nog onduidelijk. “We verwachten geen subsidies van de overheid, maar we willen hetzelfde accijnzenbeleid voor heel Europa”, aldus Bruno.