Extinction Rebellion daagt stad Hasselt voor GAS-boetes
Extinction Rebellion heeft een zaak aangespannen bij de politierechtbank in Hasselt tegen de stad Hasselt. De protestbeweging wil dat de GAS-boetes van 125 euro die hun leden bij een pro-Palestijnse actie aan het kantoor van BNP Paribas Fortis opgelegd kregen, kwijtgescholden worden. De actiegroep spreekt van een aantasting van het recht op vreedzaam protest en verwijt de Stad Hasselt “lasterlijke framing”. Ze hadden de ramen van het bankgebouw beklad.
Aanleiding zijn de GAS-boetes van 125 euro die activisten kregen na een actie aan het BNP Paribas-kantoor in september vorig jaar. Tijdens die actie werden slogans op ramen geschreven met afwasbaar krijt en werden poppen en spandoeken gebruikt om aandacht te vragen voor Palestina en het klimaatbeleid van de bank.
Volgens de actiegroep verliep de actie vreedzaam en zonder incidenten. Ze verwijzen daarbij naar het politieverslag waarin volgens hen staat dat er geen incidenten waren. De activisten vinden dat de Stad Hasselt het protest onterecht omschrijft als een verstoring van de openbare orde. De zaak werd vandaag ingeleid. De politierechter legt het verdere verloop van de zitting vast.