Fietsverkeer op F70 tussen Hasselt en Diepenbeek verdubbelt
De start van het academiejaar heeft een duidelijke invloed op het fietsverkeer op de fietssnelweg F70 Hasselt-Bilzen. De fietssnelweg verbindt het centrum van Hasselt met de onderwijscampus in Diepenbeek.
In de eerste week van het academiejaar werden in totaal 14.069 fietsers geteld. Dat zijn er tweeëhalf keer zoveel tegen begin september. “Dat zijn 8.520 extra fietsers. De start van het academiejaar is met andere woorden meteen zichtbaar op onze fietssnelweg. Op amper twee weken tijd zien we het aantal fietsers hier meer dan verdubbelen. Dat toont dat heel wat studenten bewust voor de fiets kiezen om zich tussen Hasselt en de campus in Diepenbeek te verplaatsen. Als provincie willen we die keuze zo aantrekkelijk en veilig mogelijk maken met goede, comfortabele fietsverbindingen”, zegt Laura Olaerts, gedeputeerde van Mobiliteit.
Ook ten opzichte van een jaar geleden is een toename zichtbaar. In dezelfde week van september 2025 telde het provinciebestuur 11.467 fietsbewegingen. Dat zijn 2.602 extra fietsers. De voorbije maanden werden er nog extra werken uitgevoerd aan de fietssnelweg F70 om deze veiliger en comfortabeler te maken.