Nieuws

Gasontploffing verwoest twee woningen in Maasmechelen, één slachtoffer overleden

embed
door Jarne Scheepers

Een man is maandagavond omgekomen bij een gasexplosie in de Steenkuilstraat in Maasmechelen. Twee woningen zijn ingestort. Het slachtoffer werd onder het puin gevonden. De buren konden tijdig geëvacueerd worden.

Even voor de ontploffing werd de brandweer opgeroepen nadat buurtbewoners een gasgeur hadden opgemerkt. Uit voorzorg werden verschillende woningen ontruimd. Aan de rest van de buurtbewoners werd gevraagd om binnen te blijven. Er werd een perimeter ingesteld in heel de straat.

Kort daarna volgde een zware explosie die een huis volledig vernielde en de naastgelegen woning ernstig beschadigde. Er viel ook één dodelijk slachtoffer. Het labo, de wetsdokter en een branddeskundige kwamen ter plaatste. Politie en brandweer controleerden de stevigheid van enkele huizen in de omgeving en de meeste woningen zijn terug vrijgegeven. De slachtofferbejegening van de politie bracht de familieleden van het slachtoffer ook op de hoogte. De omstandigheden van de gasexplosie worden verder onderzocht.

Later meer in het TVL Nieuws om 12.30 uur en 18.30 uur.