Hasselt verdubbelt hekken rond Philipswatertoren
De hekken rond de wenteltrap van de oude Philipswatertoren op Corda Campus in Hasselt zijn in hoogte verdubbeld. Met de opening van de Corda Arena in november worden meer bezoekers verwacht. De hogere afsluiting moet voorkomen dat nieuwsgierigen en urban explorers de toren beklimmen.
De ongeveer 35 meter hoge watertoren dateert uit 1961 en voorzag de Philipsfabriek en de ontwikkelingslaboratoria van water. Vanaf 1995 verloor hij die functie. Na de sluiting van Philips in 2002 bleef de toren behouden als herkenningspunt van het industriële verleden van de campus.
Er waren ook ambitieuze plannen voor een nieuwe bestemming. Op 12 januari 2016 bracht TV Limburg een reportage over het glazen ei dat kunstenaar Koen Vanmechelen op de toren wilde bouwen. Het project, The Future of Now, voorzag in een panoramische bezoekersruimte en een vergaderzaal in de ‘dooier’: de ‘Oval Office van Limburg’. Het prijskaartje werd toen op vijf à zes miljoen euro geraamd. 65 jaar na opening van de watertoren opent de Corda Arena op 13 november. Kostprijs 43 miljoen euro.
Zo ziet de Philipswatertoren er vandaag uit:
