Jo Brouns kijkt in Nederland naar zwemmen in open water
Vlaams minister van Omgeving en Landbouw Jo Brouns bracht vanochtend een werkbezoek aan Nederland. Hij bezoekt er verschillende locaties waar mensen in open water kunnen zwemmen. Zo wil hij inspiratie opdoen voor de nieuwe Vlaamse regelgeving, die volgend jaar van kracht wordt.
Vanaf 1 juli 2027 wil Vlaanderen de regels voor zwemmen in open water omkeren. Vandaag geldt het principe ‘verboden, tenzij toegelaten’. Dat wordt ‘toegelaten, tenzij verboden’. Zwemmen in publieke waterlopen, vijvers en meren zal dus in principe mogen. Alleen op plaatsen waar de bevoegde waterbeheerder een verbod oplegt, bijvoorbeeld door scheepvaart, gevaarlijke stromingen of andere risico’s, zal zwemmen niet toegelaten zijn.
Tijdens zijn werkbezoek kijkt minister Brouns hoe Nederland de zwemveiligheid organiseert en welke lessen Vlaanderen daaruit kan trekken. En bij zo’n bezoek hoort natuurlijk ook een plons in het water.
Straks meer in het nieuws van 18u30