Politiek 14/10/2018 - 20:03 Johan Danen: "Overal in Limburg vooruit gegaan met Groen" Gemeenteraadsverkiezingen 2018 Johan Danen Limburg kiest LK18 Provincieraadsverkiezingen embed Embed deze video Dimensies: 560x315 640x360 835x480 1280x720 Johan Danen haalde met Groen twee zetels in Bilzen. "Echt een heel goed resultaat voor Groen. Geen grote doorbraak, maar we zijn wel overal vooruit gegaan."
Politiek Minister Lydia Peeters noemt de stikstofrel een triest schouwspel 18/07/2023 - 12:30 18/07/2023 - 12:30 Studiogesprek met minister Lydia Peeters over stikstofrel
Politiek Meryame Kitir (Vooruit) stopt met politiek 03/07/2023 - 17:34 03/07/2023 - 17:34 Meryame Kitir (Vooruit), voormalig minister van Ontwikkelingssamenwerking en Grootstedelijk Beleid, stopt met politiek. Dat kondigt de Limburgse zelf aan via sociale media. “Het is tijd om te stoppen met de politiek en iets nieuws te beginnen. Ik ben dankbaar voor wat ik in die 17 jaar heb kunnen opbouwen. Van de fabrieksband tot minister. Van Maasmechelen tot Congo. Van de wijken tot bij de presidenten. Zonder jullie steun was dit niet mogelijk geweest”, schrijft Kitir op sociale media. “Wat mijn toekomst wordt, zal ik de volgende tijd ontdekken. Ik draag een rugzak vol ervaring en netwerken die ik graag maatschappelijk wil blijven inzetten. Dit zal mijn laatste mandaat zijn. Tijd voor een nieuw hoofdstuk. Merci!”
Politiek Tauhid-moskee Pelt en Evangelische kerk Bilzen krijgen erkenning van minister Bart Somers 07/06/2023 - 12:30 07/06/2023 - 12:30 De Tauhid-moskee in Pelt en de Evangelische Kerk in Bilzen krijgen hun erkenning van Vlaams minister van Binnenlands Bestuur Bart Somers. Ze horen bij de eerste zes lokale geloofsgemeenschappen, die Somers erkent volgens nieuwe, duidelijke voorwaarden. Zo is er een verbod op buitenlandse financiering en inmenging.
Politiek Hanne Palmans stapt uit politiek door Bosland: ‘Ik wil hier niks meer mee te maken hebben’ 01/06/2023 - 10:37 01/06/2023 - 10:37 ‘Ik wil hier niks meer mee te maken hebben. Als ik op voorhand wist hoe het er aan toe gaat in de politiek, was ik er nooit aan begonnen.’ Zo reageert Hanne Palmans in een telefonisch gesprek met onze redactie op haar ontslag als gemeenteraadslid in Hechtel-Eksel. De reden van haar ontslag: de kandidatuur van haar gemeente om van Bosland een nationaal park te maken. Palmans, bij de verkiezingen nog tweede op de HE-lijst van de liberale burgemeester Jan Dalemans, was tot voor kort een hevige voorstander van het nationaal park. Ze veranderde van gedacht nadat ze enkele boeren over de vloer kreeg. ‘Niet alleen, boeren, ook andere inwoners van de gemeente,’ zegt ze. TV Limburg nodigde haar uit om haar ontslag, dat het gevolg is van een politiek gevoelig dossier dat het nieuws in Limburg al weken beheerst, toe te lichten in een studiogesprek of in een interview voor de camera, maar dat weigert ze. Telefonisch wil ze wel toelichting geven, al is ze vandaag druk in de weer met haar job en had ze naar eigen zeggen niet verwacht dat er vragen zouden komen over haar ontslag. ‘Ik ben in de politiek gestapt met een blindelings vertrouwen in onze burgemeester en het schepencollege,’ zegt Hanne Palmans. ‘Ik moet vandaag vaststellen dat ik dat vertrouwen niet meer kan hebben. Ik wil hier niks meer mee te maken hebben. Ik stap uit de politiek. Ik blijf ook niet zetelen in de oppositie. Ik stel vast dat wat ik zeg toch geen verschil zal kunnen maken. Mijn ontslag is voor mij een enorme opluchting. Als ik op voorhand wist hoe het er aan toe gaat in de politiek, was ik er nooit aan begonnen.’ Hanne Palmans haalde bij de jongste gemeenteraadsverkiezingen 468 stemmen. ‘Ik heb politieke wetenschappen gestudeerd en was altijd geïnteresseerd in politiek en zeker in het liberale gedachtengoed. En ik nam mij voor om bij elke beslissing die ik nam, enkel te kijken naar het belang van onze inwoners. Het is deze instelling die mij vandaag tot ontslag dwingt. Toen onze gemeente besliste over de kandidatuur van Bosland, zijn garanties beloofd die er helemaal niet bleken te zijn. Het is dat ik geen glazen bol heb. Anders had ik misschien eerder geweten dat politiek dan toch niks voor mij is.’
Politiek Hendrik Verbrugge stapt op als voorzitter AUHL 31/05/2023 - 14:46 31/05/2023 - 14:46 Hendrik Verbrugge stelt zijn mandaat als voorzitter van de Associatie Universiteit Hogescholen Limburg ter beschikking van zijn partij, de N-VA. Verbrugge zegt dat hij dat doet om persoonlijke redenen. De timing is opmerkelijk. Verbrugge volgde nog maar goed een jaar geleden Willy Claes op die de functie meer dan 18 jaar lang op zich nam. Bij de vorige verkiezingen was Hendrik Verbrugge nog één van de topfiguren van de N-VA. Zijn naam circuleerde een tijdje als mogelijke kandidaat voor het gouverneurschap. Van 2012 tot 2018 zetelde hij voor de N-VA in de provincieraad. Hij was eerder 10 jaar burgemeester van Alken, toen nog voor de CVP. Na de laatste verkiezingen verdween hij van het politieke toneel, maar hij bleef lid van de raad van bestuur van de Universiteit Hasselt. Hij is ook internist-nefroloog in het Sint-Trudo-ziekenhuis in Sint-Truiden. Eén dag nadat prinses Mathilde het ere-doctoraat een de universiteit ontving, raakt bekend dat de voorzitter zijn mandaat ter beschikking stelt. Verbrugge blijft voorzitter van de AUHL tot zijn partij een opvolger heeft gevonden.
Politiek Wellen organiseert volksraadpleging over fusie 08/05/2023 - 14:29 08/05/2023 - 14:29 De gemeente Wellen gaat op 11 juni een volksraadpleging houden over een eventuele gemeentefusie. Alle inwoners ouder dan 16 jaar krijgen een uitnodiging om deel te nemen aan de bevraging. Dat laat burgemeester Els Robeyns (Vooruit) weten. Robeyns is naar eigen zeggen een ‘koele minnaar’ van een fusie, maar sluit het zeker niet uit. Deelnemen aan de volksraadpleging is niet verplicht. De geïnteresseerden zullen op 11 juni hun stem kunnen uitbrengen in sporthal De Bloken. De Wellenaren zullen één vraag moeten beantwoorden met ja of neen: “Moet de gemeente Wellen fusioneren met één of meerdere buurgemeenten?” Het gemeentebestuur zal de uitslag van de raadpleging na afloop in beraad nemen. Later volgt meer in het TVL Nieuws.