Lummen kan rekenen op 39 inwoners voor vrijwilligerskorps
De gemeente Lummen richt samen met het Rode Kruis-Vlaanderen een lokaal vrijwilligerskorps op dat inzetbaar is bij nood- en crisissituaties. Al 39 geëngageerde inwoners hebben zich aangemeld. In totaal hebben slechts vier Limburgse gemeenten beslist om een vrijwilligerskorps op te richten.
De vrijwilligers springen bij waar nodig. Zo kunnen ze onder meer helpen bij het vullen van zandzakjes bij wateroverlast, het uitdelen van water tijdens een hittegolf of het inrichten van opvanglocaties bij evacuaties.
De Lummense burgemeester Luc Wouters (cd&v) reageert tevreden op het aantal aanmeldingen. ‘’Deze vrijwilligers tonen dat solidariteit in onze gemeente geen loze woorden zijn. Ze dragen rechtstreeks bij aan een veilig en veerkrachtig Lummen,’’ klinkt het.
Opleiding
De vrijwilligers volgen een opleiding in samenwerking met het Rode Kruis-Vlaanderen. Op zaterdag 10 januari vindt de eerste opleiding plaats in het Administratief Centrum van Lummen. Er worden nog andere opleidingsmomenten voorzien.
Vier lokale besturen
In totaal hebben 45 Vlaamse steden en gemeenten zich aangemeld bij de organisatie om lokaal een vrijwilligerskorps op te richten. In onze provincie gaat het om vier lokale besturen: Bocholt, Herk-de-Stad, Lummen en Sint-Truiden. De Limburgse gemeenten doen nog steeds een oproep om het team te versterken.