Onderwijs 02/12/2015 - 18:30 "Nederlands is noodzakelijk voor de toekomst van onze kinderen" AllochtonenKind en TaalNederlandsSinterklaas embed Embed deze video Dimensies: 560x315 640x360 835x480 1280x720 door Dario D'Arpino De Limburgse ouders die nu deelnemen aan het project van Kind en Taal, zijn alvast tevreden. Ze beseffen dat hun kinderen in ons land meer toekomstkansen hebben, als ze de Nederlandse taal volledig onder de knie hebben.
Onderwijs Hasselt wil zich nog meer als studentenstad profileren 20/05/2022 - 18:30 20/05/2022 - 18:30 In Hasselt hebben het stadsbestuur, de UHasselt en de hogescholen PXL en UCLL een studentencharter ondertekend. Samen beloven ze werk te maken van een strategisch actieplan, dat is uitgewerkt. Hasselt is met 22.000 studenten nu al even groot als Gent, maar wil zich nog meer als studentenstad profileren.
Onderwijs PXL Music-studenten tonen wat ze in hun mars hebben met festival Vuurdoop 20/05/2022 - 18:30 20/05/2022 - 18:30 Zonet is in de Muziekodroom in Hasselt Vuurdoop van start gegaan. Dat is een festival dat volledig georganiseerd is door de studenten van PXL-Music. Niet enkel de muzikanten studeren aan de hogeschool, maar ook de techniekers en de omkadering volgen er hun opleiding. Via Vuurdoop willen ze aan de buitenwereld tonen wat ze in hun mars hebben.
Onderwijs Kinderboek koppelt archeologie aan plezier in Wilderen 13/05/2022 - 18:30 13/05/2022 - 18:30 Naar aanleiding van de jaarlijke Archeologiedagen deelt de provincie Limburg een boek uit aan 1750 Limburgse kleuterklassen. Het boek moet jonge kinderen in contact brengen met erfgoed. Alle 423 Limburgse kleuterscholen gaan er in de klas mee aan de slag. De eer is aan de kleuters van basisschool de Zonnebloem in Wilderen om als eerste het boekje te ontvangen.
Onderwijs Blokkende studenten kunnen terecht in de Voerense hostel De Veurs 12/05/2022 - 12:04 12/05/2022 - 12:04 Vanaf maandag 16 mei kunnen blokkende studenten terecht in de Voerense hostel De Veurs. Dit initiatief kadert binnen een grotere actie van de Vlaamse Jeugdherbergen, waarbij 8 hostels verspreid over Vlaanderen en Brussel hun deuren openzetten voor blokkende studenten. Op vertoon van hun studentenkaart en zolang er beschikbare plaatsen zijn, kunnen zo’n 10 studenten er tot 10 juli terecht. Bij mooi weer kan er ook in de tuin gestudeerd worden. Naast een studieplek biedt de jeugdherberg gratis wifi, koffie, thee en water aan. Tijdens de pauzes kunnen ze ontspannen tijdens een potje tafelvoetbal, een partijtje pool of zelfs een frisse duik in het buitenzwembad!
Onderwijs PXL studentenraad organiseert themadag rond diversiteit 10/05/2022 - 18:30 10/05/2022 - 18:30 Heb je een andere huidskeur of heb je een beperking? Iedereen moet gelijk behandeld worden, ook in het hoger onderwijs. En daarom organiseert de PXL-studentenraad een themadag. Verschillende experts komen aan het woord en studenten volgen workshops rond het thema diversiteit. Ook een aantal studenten delen hun verhaal. Onder hen de 22-jarige Bert Vanierschot, hij heeft een motorische beperking. En student Sam Kunnen uit zich als een genderfluïde persoon. Beiden vinden dat ze niet anders behandeld moeten worden in de maatschappij.
Onderwijs Nieuwe masteropleiding aan de UHasselt: industrieel ingenieur in de informatica 06/05/2022 - 18:30 06/05/2022 - 18:30 De Universiteit Hasselt kan vanaf september opnieuw een nieuwe masteropleiding aanbieden. Industrieel ingenieur in de informatica. Vandaag staat de goedkeuring op de agenda van de Vlaamse regering. De opleiding bestaat voorlopig enkel aan de UGent.