Nieuwe voorzitter Groen: kandidaten debatteren in Hasselt
In de net gepubliceerde peiling van VTM en HLN staat het geplaagde Groen op 7,7 procent en scoort het daarmee beter dan de liberalen van Anders. Die flirten met de kiesdrempel. Op 21 maart is de eerste ronde van de voorzittersverkiezingen bij Groen. Na 3 debatten elders, landden de kandidatenduo's gisteren in Hasselt om zich voor te stellen en met elkaar in debat te gaan in Hostel H.
Meer dan 120 aanwezigen zakten af naar Hasselt. Groen heeft het in Limburg traditioneel moeilijk. Zelf horen de kopstukken het niet graag, maar de Vlaamse Groenen blijven kampen met het imago van stadspartij en bleven in onze gouw na de verkiezingen in 2024 achter zonder verkozene in Brussel.
Elk duo mocht zich voorstellen, gevolgd door een debat waarin verschillende groene thema’s vanuit een Limburgs perspectief werden besproken. Daarna was er een vragenronde uit het publiek.
De voorzittersverkiezing heeft een licht Limburgse tint met Sven Saenen, gemeenteraadslid voor Groen in Hechtel-Eksel en met Lien Arits, afkomstig uit Neeroeteren (Maaseik). Zij woont in Brussel, waar ze werkte op het kabinet van Petra De Sutter.
De duo's Valérie Tanghe/Sven Saenen en Aimen Horch/Lien Arits nemen het op tegen Bogdan Vanden Berghe en Adinda Claessen. Boegbeeld Vanden Berghe is de hoop in bange dagen bij Groen, dat dringend de onderlinge vetes moet begraven. Hij gaat als favoriet de eerste stemronde in op 21 maart.
Mogelijk volgt een tweede ronde op 28 maart.