Genk: Nicky Hayen nieuwe trainer van Burnley
Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van Burnley FC. De 45-jarige Belgische coach verlaat Racing Genk en kiest voor een avontuur in het Engelse voetbal, waar hij de ambitieuze club uit Lancashire moet leiden in de jacht op promotie naar de Premier League.
Voor Hayen betekent de overstap een belangrijke mijlpaal in zijn trainersloopbaan. Na succesvolle passages in België krijgt hij voor het eerst de kans om als hoofdcoach aan de slag te gaan in Engeland. De uitdaging is duidelijk: Burnley opnieuw naar de Premier League loodsen. Voor Racing Genk komt het vertrek van Nicky Hayen uiteraard ongelegen nu de club in volle voorbereiding zit voor het nieuwe seizoen. Wie de opvolger wordt, is nog onduidelijk. Mogelijk schuift Johan Van Rumst door van assistent-trainer naar hoofdtrainer.
Nicky Hayen zette zichzelf op de kaart als hoofdtrainer toen hij Club Brugge miraculeus naar de landstitel loodste in 2024 dankzij een uitstekende Play-Off 1. Een jaar later zou ook Europa kennis maken met de Truiense coach. Hij gidste Club Brugge in de Champions League naar de achtste finales. Een paar maanden later pakte hij ook de Beker van België na winst in de finale tegen Anderlecht. Maar afgelopen seizoen liep het stroever in het Jan Breydelstadion en werd hij begin december 2025 bedankt voor bewezen diensten. Racing Genk viste de Truienaar snel op na het vertrek van Thorsten Fink. Maar de wegen van Genk en Hayen scheiden nu sneller verwacht.