Oppositie Heers verlaat gemeenteraad na hevige discussie
Ook al was de audit geen agendapunt op de gemeenteraad deze avond, toch ging het er hevig aan toe in Heers. Nadat één van de oppositieleden van TeamHeers zich niet gehoord voelde, hebben alle vijf de leden de gemeenteraad verlaten. Hun vertrouwen in de burgemeester is weg.
Wat is er gebeurd?
De doorlichting van Audit Vlaanderen kwam er na een reeks klachten van de oppositie in Heers. In het rapport staan vier aanbevelingen voor het lokaal bestuur, waar zij mee aan de slag moeten.
Volgens de oppositie bevestigt het rapport eerdere vermoedens van vriendjespolitiek en schaadt het het vertrouwen van de inwoners. Ze noemen de feiten ernstig en vinden dat die niet thuishoren in een goed bestuur. De oppositie dient nu een strafrechtelijke klacht bij de onderzoeksrechter in wegens fraude, corruptie en misbruik van vertrouwen. Audit Vlaanderen heeft ernstige tekortkomingen vastgesteld in de manier waarop het gemeentebestuur sollicitatieprocedures en steundossiers heeft aangepakt.