Pelt beschermt waardevolle bomen tegen bevers
De gemeente Pelt gaat samen met vrijwilligers waardevolle bomen langs waterlopen beschermen tegen bevers. Rond onder meer oude eiken en karakteristieke knotbomen komen gaaskorven die moeten voorkomen dat bevers de stammen aanvreten. Het project start in de Dommelvallei.
De bever heeft zich de voorbije jaren opnieuw gevestigd in de Dommelvallei en andere beekvalleien in Pelt. De dieren zorgen volgens de gemeente voor meer biodiversiteit en waterberging, maar kunnen ook schade veroorzaken door bomen aan te vreten of gebieden onder water te zetten.
Samen met de Vlaamse Milieumaatschappij wil Pelt daarom een aantal landschappelijk belangrijke bomen beschermen. De VMM koopt het raster en de bevestigingspalen aan, de gemeente betaalt de helft van de kosten.
Voor het plaatsen en onderhouden van de boomkorven wordt een groep vrijwilligers opgericht. Inwoners kunnen enkele keren per jaar meehelpen en ook meedenken over het evenwicht tussen de aanwezigheid van bevers en het behoud van bomen in de beekvalleien. Ervaring is daarvoor niet nodig.