Gezondheid 25/04/2014 - 18:30 PXL investeert fors in gezondheidszorg embed Embed deze video Dimensies: 560x315 640x360 835x480 1280x720 door Dirk Billion Hogeschool PXL investeert 300.000 euro in praktijkmateriaal en verbouwingswerken voor de opleidingen in de gezondheidszorg. De verpleeg- en verloslokalen worden ingericht als een echt ziekenhuis.
Gezondheid Studie UHasselt: zonder vaccins had corona 62.000 extra doden geëist 05/06/2025 - 18:30 05/06/2025 - 18:30 Zonder de coronavaccins en zonder de ingrijpende maatregelen had de coronapandemie 100.000 levens geëist, dat blijkt uit een onderzoek van de universiteit Hasselt in samenwerking met Scienscano en de universiteit van Namen. In totaal telden we 34.000 coronadoden in ons land, maar het had dus een drievoud kunnen zijn. "Bij een volgende pandemie moet er de ambitie zijn om binnen 100 dagen een vaccin klaar te hebben," dat zegt biostatisticus Niel Hens van de UHasselt.
Gezondheid Aantal besmettingen met mazelen stijgt nog in Limburg 02/06/2025 - 18:30 02/06/2025 - 18:30 Het aantal besmettingen met de mazelen gaat voorlopig niet achteruit in Limburg, en is de voorbije weken zelfs nog gestegen. Het Departement Zorg en Gezondheid spreekt intussen van 31 gevallen in onze provincie. Twee weken geleden lanceerden de Limburgse CLB’s via de scholen een oproep om kinderen te laten vaccineren tegen de mazelen. Op dat moment was er nog sprake van 24 besmettingen. Dat aantal is intussen dus gestegen. Onder andere op een basisschool in Hasselt raakten in mei nog 5 leerlingen besmet met het virus. Het Departement Zorg en Gezondheid stelt vast dat de uitbraken in Limburg vooral plaatsvinden binnen gezinnen, waarvan een aantal leden niet gevaccineerd zijn. Zorg en Gezondheid vraagt daarom aan iedereen die nog geen inenting heeft gehad, om zich toch te laten vaccineren tegen de mazelen.
Gezondheid Zorggroep Myna opent groene zones om helende omgevingen te creëren 28/05/2025 - 18:30 28/05/2025 - 18:30 Zorggroep Myna opent in de kinder-en jeugdpsychiatrie op hun campus in Melveren een tuin waar jongeren tot rust kunnen komen wanneer ze spanningen ervaren. Er is een volledig omheinde tuin en een open ruimte gecreëerd. De jongeren hebben mee mogen nadenken over de concrete invulling van de buitenruimtes. Het past binnen het beleid van de zorggroep die op deze manier de behandelingen meer buiten wil laten plaatsvinden, want natuur zorgt voor herstel.
Gezondheid Geen reclame meer voor ongezonde voeding in buurt van scholen en op sociale media 27/05/2025 - 12:07 27/05/2025 - 12:07 Vanaf volgend jaar zullen Belgische voedingsbedrijven reclame voor ongezonde voeding niet meer richten op jongeren onder de 16 jaar. Dat hebben sectororganisaties Comeos, Fevia, UBA en de Raad voor Reclame dinsdag beslist. Wie de regels schendt, moet zich verantwoorden voor de Jury voor Ethische Praktijken (JEP), die in de schoot van de Raad voor Reclame zelf wordt georganiseerd. Omdat er nog geen algemene wetgeving bestaat rond reclame gericht op jongeren of kinderen, creëert de sector sinds 2012 zijn eigen regels. Die worden vanaf 2026 geüpdatet. Nu is reclame voor ongezonde voeding die zich op jongeren onder de 13 richt al verboden, vanaf volgend jaar wordt die grens opgetrokken naar 16 jaar. De bedoeling is om kinderen, die sowieso als kwetsbaarder en meer beïnvloedbaar worden gezien, beter te beschermen en hen aan te zetten tot een gezondere levensstijl en een evenwichtig voedingspatroon. Wat is ongezond?Producten moeten aan strikte gezondheidscriteria voldoen om een uitzondering te vormen, maar etenswaren zoals chips, ijs, frisdrank, chocolade en snoep vallen hier sowieso buiten. De criteria voor zout-, suiker- en vetgehaltes verschillen per voedingscategorie, waarbij in de praktijk bijna alle producten worden uitgesloten die geen nutriscore A hebben. Hierdoor vallen bijvoorbeeld de meeste kant-en-klaarmaaltijden, meerdere soorten yoghurt en broodbeleg niet meer onder de nieuwe regels. Regels gelden voor alle handelaars, restaurantketens en supermarktenDe regels gelden voor alle voedingsbedrijven, handelaars, supermarkten, cateraars en restaurantketens. Ook nieuw zijn het reclameverbod in een straal van 150 meter rond lagere en secundaire scholen en de nieuwe richtlijnen voor marketing via sociale media. De regels gelden voor alle media (tv, radio, bioscoop, online etc.) wanneer het publiek voor minstens 30 procent uit jongeren bestaat.
Gezondheid CM deelt bloemen uit tegen eenzaamheid 22/05/2025 - 18:30 22/05/2025 - 18:30 Naar aanleiding van dag van de buren konden bezoekers van de donderdagmarkt in Genk vandaag een gratis bloemetje afhalen. De stad en gezondheidsfond CM verdeelden de plantjes met de boodschap ze te schenken aan een buur. Daarmee willen ze inwoners met elkaar in contact brengen, en de vereenzaming in de stad tegen gaan.
Gezondheid "Meer gedwongen opnames in Limburgse psychiatrie door gebrek aan universitair ziekenhuis" 20/05/2025 - 18:30 20/05/2025 - 18:30 Dat er meer gedwongen opnames zijn in de Limburgse psychiatrie dan in de rest van Vlaanderen komt omdat in onze provincie geen grote universitaire ziekenhuizen zijn met spoedeisende psychiatrische zorg. Dat zegt Zorggroep Myna met vestigingen in Melveren en Munsterbilzen. 9 op 10.000 inwoners in Limburg wordt jaarlijks gecolloceerd. Het aantal is hoog maar stabiel, terwijl de rest van Vlaanderen een stijging kent met zes procent.