Racing Genk geraakt niet voorbij OH Leuven in doelpuntloze wedstrijd
Door de zege van Westerlo tegen Standard een dag eerder was Racing Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-offs kwijt. Tegen OH Leuven moest dat op eigen veld meteen rechtgezet worden.
Leuven koos vanaf de aftrap voor organisatie en haalde zo de angel uit het Genkse aanvalsspel. Het zorgde voor een erg onderbroken wedstrijd, waarin scheidsrechter Wim Smet vaak moest ingrijpen.
OH Leuven had in de openingsfase het meeste balbezit en versierde enkele corners. Genk kwam moeilijk in zijn ritme. De eerste echte kans viel pas na 23 minuten: Ito bereikte Heymans met een voorzet, maar doelman Prévot redde.
Voor rust dreigde Genk vooral via Mirisola. Hij brak eerst zelf door, maar zijn poging was te scherp, en kopte even later naast.
Na de pauze bracht coach Nicky Hayen vers bloed. Dat leverde even meer dreiging op: Medina kwam dicht bij de openingstreffer, maar miste precisie. Ook Heymans kon een goed uitgespeelde aanval niet afronden.
Genk begon sterker aan de tweede helft, maar het tempo zakte snel opnieuw. Het spelbeeld bleef ongewijzigd, ondanks extra wissels. Een kwartier voor tijd maakte debutant Yokoyama zijn eerste minuten.
De grootste kans voor Leuven was voor Pletinckx, die na een corner vrij kon afwerken, maar naast besloot. Genk dreigde nog via een kopbal van Smets op voorzet van Steuckers, zonder resultaat.
Gescoord werd er niet meer in de Cegeka Arena. Beide ploegen moesten tevreden zijn met een punt.