Recordaantal grondslapers gevangenis Hasselt: “Hier gaan nog doden vallen”
In de gevangenis van Hasselt is vandaag een record verbroken met 655 gedetineerden, dat zijn er 205 te veel. Er zijn nu 36 grondslapers en dat zorgt voor de nodige frustraties. “De situatie gaat echt ontploffen en er gaan nog doden vallen”, waarschuwt Kristof Muyters, vakbondsafgevaardigde van ACOD.
Gevangenissen kampen met een overbevolking. De gevangenis in Hasselt kan in normale omstandigheden zo’n 450 gevangenen plaatsen. Op dit moment zijn er 655 gevangenen. De matrassen zijn op en ook bestek is er niet meer voldoende. “De situatie legt een enorme druk op het personeel. De gevangenen zijn gefrustreerd en agressief. Ze uiten dat richting het personeel”, zegt Muyters.
Muyters wil dan ook dat de minister van Justitie, Annelies Verlinden, de enige persoon die de situatie kan veranderen, dringend ingrijpt. “Dagelijks trekken we aan de alarmbel bij de minister. Gisteren hebben we haar nog maar eens uitgelegd hoe hopeloos de situatie is”, vertelt Muyters. Volgens hem moeten veroordeelden minder snel een celstraf krijgen.