Stad Hasselt versoepelt parkeerbeleid, maar Quartier Bleu wordt duurder
Stad Hasselt versoepelt zijn parkeerbeleid vanaf 1 februari. Vanaf dan is het eerste uur parkeren gratis in de stad en stopt het betaald parkeren binnen de kleine ring om 19 uur. Parkeren bij Quartier Bleu wordt 20% duurder.
Nu parkeer je een half uur gratis en betaal je tot 21 uur voor een parkeerplaats binnen de kleine ring. Maar daar komt dus verandering in. De stad versoepelt zijn parkeerbeleid, maar volgens de oppositiepartij PVDA is dat niet genoeg. Ze willen dat buurtparkings gratis zijn voor bewoners en dat private parkings na 18 uur en in het weekend open zijn. Volgens hen vermijden inwoners het centrum omwille van de parkeerprijzen en dat kan niet de bedoeling zijn.
De parking Quartier Bleu aan de kanaalkom wordt dan wel weer duurder. Een uur parkeren kost je nu €1,50, maar dat zal stijgen naar €1,80 per uur. Wie er één dag, en dus langer dan 10 uur, geparkeerd staat, betaalt binnenkort €12 in plaats van €10.