STVV in Sint-Truiden zeker van Europees voetbal
Bij STVV werd donderdagmiddag met bijzondere aandacht gekeken naar de bekerfinale tussen Union Saint-Gilloise en Anderlecht. De overwinning van Union (3-1) speelde perfect in de kaart van de Kanaries in de strijd om een beter ticket voor Europees voetbal volgend seizoen.
Dankzij die zege stroomt STVV rechtstreeks door naar de play-offronde van de Europa League. Daardoor komt een ticket voor de League Phase plots een flinke stap dichterbij. Wint STVV de barrages, dan mag het zich opmaken voor de Europa League. Bij verlies zakt het door naar de Conference League, waardoor Europees voetbal hoe dan ook verzekerd blijft tot eind 2026.
Ook financieel is dat uitstekend nieuws voor de Truiense club. Een Europese groepsfase levert immers extra miljoenen euro’s aan inkomsten op.