Volgend jaar kine zonder voorschrift bij milde klachten
De federale ministerraad heeft het licht op groen gezet om sessies zonder voorschrift bij de kinesist terug te betalen vanaf volgend jaar. Het gaat om milde klachten zoals nek- of rugpijn, een spierverrekking of een tenniselleboog. Het aantal terugbetalingen wordt wel beperkt tot 7 sessies.
Wie een terugbetaalde sessie wil voor de kinesist moet vandaag eerst langs de huisarts voor een voorschrift. Om de druk op huisartsen te verlagen, heeft de federale ministerraad beslist dat patiënten vanaf volgend jaar maximaal zeven sessies per klacht kunnen volgen bij een kinesist zonder voorschrift.
De FOD Volksgezondheid, Veiligheid van de Voedselketen en Leefmilieu zal een lijst bijhouden van kinesitherapeuten die bevoegd zijn om kinesitherapie zonder verwijsvoorschrift uit te oefenen. De kinesitherapeut zal ook zelf moeten aangeven of hij of zij daarvoor geregistreerd is.