Webwinkels stoppen met verkoop hoofdtelefoons na vinden van zorgwekkende stoffen
Grote webwinkels als Bol.com en MediaMarkt hebben verschillende populaire hoofdtelefoons en headsets uit de verkoop gehaald, meldt de Nederlandse krant AD. Ook loopt er een onderzoek naar andere mogelijk schadelijke headsets. Amazon, Hema en Action bekijken of extra tests nodig zijn en gaan in gesprek met hun leverancier.
Aanleiding voor de maatregelen zijn vragen die de Nederlandse krant stelde na het bestuderen van een alarmerend rapport dat afgelopen week is gepubliceerd door consumentenorganisaties in samenwerking met de Europese Unie. Onderzoekers hebben 81 populaire hoofdtelefoons die op de Europese markt verkrijgbaar zijn, onder de loep genomen. Daarbij is gekeken naar modellen van bekende merken zoals Apple, JBL, Bose en Samsung.
Hormoonverstoorder
Veel van de geteste apparaten bevatten schadelijke stoffen die via de oorkussens en de bedrading het lichaam kunnen binnendringen, al varieert de hoeveelheid per model. Het gaat onder meer om bisfenol A (BPA). Een industriële chemische stof en bekende hormoonverstoorder die negatieve effecten kan hebben op de gezondheid. Langdurige blootstelling kan schadelijk zijn voor het immuunsysteem, de stofwisseling, het zenuwstelsel en de voortplanting.