Zeven verdachten aangehouden bij internationale actie tegen drugshandel
Politie CARMA heeft bij een grensoverschrijdende actie tegen drugshandel meerdere arrestaties uitgevoerd. De agenten werkten samen met Belgische en Nederlandse politiediensten.
In totaal vonden er negen huiszoekingen plaats, verspreid over de Belgische gemeenten Lommel, Genk, Lanaken, Lummen en Heusden, en de Nederlandse steden Urmond, Geleen, Vught en Rotterdam.
Aanhoudingen
Bij de actie werden zeven verdachten gearresteerd. Twee van hen zijn voorgeleid bij de onderzoeksrechter en aangehouden. De procedure voor uitlevering van twee Nederlandse verdachten is lopende.
Cash geld en drugs
Tijdens de huiszoekingen werden onder meer verdovende middelen, luxegoederen, GSM-toestellen, cash geld, een voertuig en een geoogste cannabisplantage in beslag genomen.
Internationale samenwerking
Politie CARMA wil met deze gecoördineerde actie het belang en de effectiviteit van internationale samenwerking in de strijd tegen grensoverschrijdende drugshandel benadrukken. Criminele organisaties opereren vaak over landsgrenzen heen, maar dankzij intensieve samenwerking tussen politiediensten stopt ook het gerechtelijk optreden niet aan de grens.
Politiezone CARMA zet het onderzoek verder onder leiding van de onderzoeksrechter.