Human Interest 11/01/2021 - 12:30 Geen nieuwe Michelinsterren voor Limburgse restaurants MichelinsterrenUitreiking embed Embed deze video Dimensies: 560x315 640x360 835x480 1280x720 door Dirk Billion De jury van de Michelinsterren heeft tijdens het opmerkelijke coronajaar 2020 Limburg volledig links laten liggen.
Human Interest Sneeuw van korte duur 24/01/2021 - 18:30 24/01/2021 - 18:30 Net als vorig weekend, kregen we ook vandaag even een wit sneeuwtapijt in Limburg.
Human Interest Medewerkers Natuurhulpcentrum vangen een stokstaartje 21/01/2021 - 11:50 21/01/2021 - 11:50 Het Natuurhulpcentrum in Oudsbergen vangt sinds kort een stokstaartje op. Het dier leeft normaal gezien in de uitgestrekte Kalahari in het zuiden van Afrika. Ze horen hier dus niet thuis, maar het stokstaartje liet zich op enkele dagen tijd meerdere keren zien in een tuin in Herentals. De bewoners namen contact op met het Natuurhulpcentrum, en de medewerkers konden het dier lokken en levend vangen.Met deze lage temperaturen en het gebrek aan voedsel had het diertje weinig kans op overleven. "Het uitgelegde aas, natte hondenvoeding, deed zijn werk, en gisterenavond liet het kleine roofdiertje zich vangen!," schrijft het Natuurhulpcentrum op sociale media. Eenmaal in Oudsbergen kreeg het diertje een korte check-up en werd er gezocht naar een chip. Die bleek afwezig en het is voorlopig een raadsel waar het diertje vandaan komt. Stokstaartjes staan niet op de 'zoogdierenpositieflijst' en als particulier mag je dergelijke dieren dus niet houden als huisdier. "We gaan nu op zoek naar een dierentuin waar nog stokstaartjes aanwezig zijn, want het zijn supersociale dieren die in grote familiegroepen leven," aldus het Natuurhulpcentrum. Bekijk hier een video van het stokstaartje:
Human Interest Natuurhulpcentrum vangt twee brilkaaimannen op uit Litouwen 20/01/2021 - 11:39 20/01/2021 - 11:39 Het Natuurhulpcentrum in Oudsbergen vangt twee brilkaaimannen op uit Litouwen. De dieren zijn niet de grootste krokodilsoort, maar meten toch snel één meter lang. "Deze dieren zijn erg moeilijk te herplaatsen, en zullen dus waarschijnlijk een hele tijd bij ons blijven," klinkt het bij het Natuurhulpcentrum. De brilkaaimannen hebben water en land nodig, en het is ook belangrijk dat de temperatuur in hun verblijf optimaal is. De technische dienst van het Natuurhulpcentrum moest dus snel een verblijf voor de dieren in elkaar boksen.
Human Interest Irene Giusti (107) is nu oudste Limburgse 18/01/2021 - 18:30 18/01/2021 - 18:30 De 107-jarige Irène Giusti is de oudste Limburger. Ze verblijft in het woonzorgcentrum Sint-Jan-Berchmans in Hamont-Achel, waar ze ook wel maman Irène genoemd wordt. Ze groeide op in Luik, maar verhuisde naar Limburg voor haar grote liefde André. En dat is meteen ook haar geheim om gezond oud te worden: de liefde. En af en toe een kruidenlikeurtje drinken, terwijl ze naar klassieke muziek luistert.
Human Interest Is de eerste sneeuw van deze winter meteen ook de laatste? 17/01/2021 - 18:30 17/01/2021 - 18:30 We hebben de voorbije week een eerste, zij het bescheiden, winterprik gekregen in Limburg. Die werd gisterenavond afgesloten met een sneeuwzone, die enkele centimeter sneeuw afzette. Meteen de eerste sneeuw van 2021. Maar lang bleef de sneeuwlaag niet liggen, want vandaag maakte de dooi een einde aan de witte sneeuwpracht.
Human Interest Hasselt grote winnaar van de Vegan Awards 14/01/2021 - 18:30 14/01/2021 - 18:30 Hasselt is de grote winnaar van de Belgian Vegan Awards. Maar liefst vijf van de elf awards gingen naar Hasseltse horecazaken.