Nieuws 02/02/2016 - 18:30 Gebouw Pelsland wordt geen moskee maar verfwinkel Moskee Pelsland Verfwinkel embed Embed deze video Dimensies: 560x315 640x360 835x480 1280x720 door Dirk Billion Het gebouw van Pelsland aan de Hasseltse Genkersteenweg wordt geen moskee maar een verfwinkel. Dat zegt projectontwikkeling Hoedemakers in een reactie op een gerucht dat voor onrust zorgt in de buurt.
Nieuws Stad Genk investeert 200.000 euro in renovatie Slagmolen 16/06/2025 - 15:29 16/06/2025 - 15:29 De stad Genk kent een subsidie van 200.000 euro toe aan Natuurpunt voor de renovatie van de Slagmolen in Termien. “Met die financiële steun willen we bijdragen aan de uitbouw van een sterk bezoekerscentrum en een warme ontmoetingsplek voor buurtbewoners en verenigingen”, vertelt schepen van Duurzaamheid Karel Kriekemans. De Slagmolen is het oudste gebouw van Genk, gebouwd in 1527 en beschermd als monument. Eeuwenlang speelde het een belangrijke rol als ontmoetingsplek. In 2020 werd de site aangekocht door Toerisme Vlaanderen. Natuurpunt kreeg via een erfpacht de kans om de Slagmolen uit te bouwen tot een bezoekerscentrum. Vandaag speelt de Slagmolen een steeds grotere rol als bezoekerscentrum voor de Stiemer, De Maten en De Wijers. Tegelijk is het ook uitgegroeid tot een levendige ontmoetingsplek waar een dertigtal Genkse verenigingen en vele buurtbewoners hun thuis vinden. Die functies willen Natuurpunt en stad Genk de komende jaren verder uitbouwen. Samenwerkingsovereenkomst Stad Genk en Natuurpunt werken aan een samenwerkingsovereenkomst om de voorziene toelage van 200.000 euro te kunnen uitbetalen. “Met duidelijke afspraken over toerisme, natuur en de buurt willen we het bedrag gericht en efficiënt inzetten”, benadrukt schepen Kriekemans. “De nadruk ligt op de verdere ontwikkeling van het bezoekerscentrum en de verbindende rol van de Slagmolen.” “De Slagmolen is een historische plek die altijd mensen heeft samengebracht”, benadrukt Pierre Cuypers, voorzitter van Natuurpunt Genk. “Vandaag doen we dat opnieuw met nog meer energie en liefde voor de omgeving." Warme plek voor verenigingen en buurtbewoners Er wordt verder geïnvesteerd in de uitbouw van de gemeenschapsinfrastructuur met een polyvalente zaal voor de wijk Termien. “Ook de buurtwerking wordt verder uitgerold in nauwe samenwerking met SAAMO en de wijkmanager”, vertelt schepen van Wijken, Alessandro Cucchiara. “Bovendien zullen Genkse verenigingen de bezoekersruimte, vergaderzaal en tuin aan een voordelig tarief kunnen huren.” Toegankelijk bezoekerscentrum Naast de verbindende rol krijgt de Slagmolen ook een extra toeristische impuls. “Natuurbeleving en wandelen zitten duidelijk in de lift”, vertelt schepen van Toerisme Anniek Nagels. “Steeds meer bezoekers gaan bewust op zoek naar plekken die hen raken en tegelijk iets bijleren. De Slagmolen heeft alle troeven om verder uit te groeien tot zo’n plek: een toegankelijk bezoekerscentrum waar je je meteen welkom voelt en waar erfgoed op een verrassende manier tot leven komt.”
Nieuws Grote Modderkruiper keert terug in Schulensbroek na 25 jaar 16/06/2025 - 12:30 16/06/2025 - 12:30 De Grote Modderkruiper is terug van weggeweest. De vissoort werd in 1999 voor het laatst met het blote oog gezien in natuurgebied Schulensbroek in Herk-de-Stad. Vijf jaar geleden werd er een kweekprogramma opgestart waarbij Vlaamse vissen werden gekruisd met genetisch gezondere Nederlandse dieren. Door het inrichten van het Schulensbroek als overstromingsgebied zijn de leefomstandigheden voor de vissen ook fel verbeterd. Het is nu dus het ideale moment om 10.000 jonge modderkruipers los te laten om de populatie te redden.
Nieuws Assisenproces gestart tegen Slovaak uit Bocholt voor dodelijke aanval met honkbalknuppel 16/06/2025 - 12:30 16/06/2025 - 12:30 De assisenzaak tegen een 46-jarige Slovaak uit Bocholt is van start gegaan. Hij wordt beschuldigd van de moord op een 25-jarige Kosovaar op 22 juli 2022. Die dag trof zijn ex-vrouw thuis het slachtoffer, met wie ze contact had gehad. De beschuldigde, die de berichten tussen hen gelezen had, stormde de woning binnen. Hij sloeg het slachtoffer met een honkbalknuppel zo hard dat de stoel onder hem het begaf. Ook zijn ex-vrouw kreeg klappen toen ze tussenbeide kwam. De vrouw kon uiteindelijk de hulpdiensten bellen, waarna de man op de vlucht sloeg. Hij werd enkele dagen later gearresteerd, maar ontkent tot op vandaag de feiten.
Nieuws Stad Genk werkt toekomstplan uit voor 12 kerken 16/06/2025 - 10:51 16/06/2025 - 10:51 De stad Genk heeft een nieuw toekomstplan uitgewerkt voor twaalf parochiekerken. Het plan maakt duidelijk welke kerken hun liturgische functie behouden en welke een neven- of herbestemming kunnen krijgen. Het nieuwe kerkenbeleidsplan schetst een duidelijke toekomstvisie voor twaalf kerkgebouwen in Genk. Vier kerken behouden hun liturgische functie volledig: de Sint-Martinuskerk in Genk-Centrum, de Christus Koningkerk in Waterschei, de Heilig Hartkerk in Winterslag en de Sint-Albertuskerk in Zwartberg. Liturgische functie en nevenbestemming Vier andere kerken blijven open voor erediensten, maar kunnen daarnaast een extra functie krijgen. “Dit betekent dat er op momenten zonder vieringen of in delen van het gebouw andere activiteiten kunnen plaatsvinden”, duidt schepen van Erediensten Harun Solak. Het gaat om de Maria Gorettikerk in Bokrijk, de Sint-Jozefkerk in Sledderlo, de Onze-Lieve-Vrouw van Fatimakerk in Bret-Gelieren en de Sint-Jan Baptist de la Sallekerk in Boxbergheide. In Bokrijk is de nevenbestemming al een feit: de kerk doet sinds enkele jaren dienst als turnzaal voor de lagere school. In Sledderlo zijn de werken volop aan de gang. Daar wordt de kerk omgevormd tot een polyvalente ruimte. De werken zullen eind dit jaar klaar zijn. In Bret-Gelieren zal de kerk naast de erediensten voor concerten worden ingezet. Voor de kerk van Boxbergheide wordt er nog naar een geschikte nevenbestemming gezocht. Volledige neven- of herbestemming Ten slotte komen er vier kerken in aanmerking voor een neven- of herbestemming: de Sint-Jozef Werkmankerk in Hoevenzavel, de Onze-Lieve-Vrouw van de Rozenkranskerk in Termien, de Sint-Eventiuskerk in Winterslag en de Marie Moeder van de Kerk in Kolderbos-Langerlo. De Sint-Jozef Werkmankerk in Hoevenzavel is de eerste kerk waarvoor er een herbestemmingsprocedure wordt opgestart in nauw overleg met de lokale geloofsgemeenschap en het bisdom. Voor de omgeving van de kerk is er een ruimtelijk uitvoeringsplan in opmaak. In dat plan zal er rekening worden gehouden met verschillende mogelijke functies. Overleg Op de Genkse gemeenteraad van 17 juni zal het geactualiseerd kerkenbeleidsplan worden goedgekeurd. Het nieuwe plan geldt voor de periode van 2026 tot 2031 en bouwt verder op het parochiekerkenplan uit 2014. “Dit werd aangevuld met nieuwe inzichten over de cultuurhistorische waarde van de gebouwen en hun architecturale mogelijkheden”, vertelt schepen Solak. “Het nieuwe plan kwam tot stand in overleg met de kerkfabrieken en parochiefederaties, het bisdom, het centraal kerkbestuur en de stedelijke dienst Kerkfabrieken.”
Nieuws Boom belandt op wagen bij noodweer in Maasmechelen 15/06/2025 - 18:30 15/06/2025 - 18:30 Het stormweer dat gisteravond over grote delen van onze provincie trok, heeft flink huisgehouden. Brandweerzone Oost-Limburg kreeg een veertigtal oproepen voor wateroverlast en stormschade, vooral voor omgewaaide takken en bomen. In de Koninginnelaan in Maasmechelen brak een boom doormidden en viel op de rijbaan, waarbij een geparkeerde auto werd geraakt. Er vielen geen gewonden, maar volgens buurtbewoners had het veel erger kunnen aflopen. Zij waarschuwen al langer voor de slechte staat van sommige bomen in de straat.
Nieuws Hier gaan Limburgers deze zomer op vakantie 15/06/2025 - 18:30 15/06/2025 - 18:30 Heel wat Limburgers kiezen dit jaar voor verre vakantiebestemmingen zoals Zanzibar, Mauritius of zelfs Japan. Dat merkt Patrick Symkens van reisbureau Symvaya Reizen in Houthalen-Helchteren. De meeste mensen gaan met de wagen of het vliegtuig op vakantie, maar ook de cruises winnen aan populariteit.